رسیدن به خودکفائی درهمه زمینه ها همواره آرزوی قلبی ملت ایران بوده است . درهمین راستا با هدف معرفی تولیدات جدید صنعتی وکمک به داخلی سازی قطعات . شرکت صنایع ریخته گری اصفهان درسال ۱۳۵۰ تاسیس گردید.این شرکت تاکنون توانسته خدمات ارزنده ای به صنایع مختلف کشور ازجمله معادن ، کارخانجات سیمان ، نفت و گاز  ، صنعت حمل و نقل ریلی ، فولادسازی و ... ارائه نماید .
شرکت صنایع ریخته گری اصفهان با تکیه بر نیروهای کارشناس و متخصص خود موفق به اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه، ISO ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت) ، ISO ۱۴۰۰۱ ( سیستم مدیریت زیست محیطی) ، OHSAS ۱۸۰۰۱(سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت) از شرکت SGS سوییس گردیده است .
صنایع ریخته گری اصفهان در کارنامه خود عنوانین واحد نمونه کشوری در سالهای ۱۳۸۱، ۱۳۸۵، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹و همچنین نخبه صنعت و معدن و کار آفرین نمونه در سال ۱۳۸۵ را دارا می باشد.
واحد تحقیق و توسعه این شرکت نیز با انجام پروژه های متعدد و چاپ و ارائه مقالات متعدد در کنفرانس های داخلی و بین المللی موفق به اخذ عنوان واحد تخقیق و توسعه نمونه استانی در سال ۹۲ و واحد تحقیق و توسعه برتر کشوری در سال ۹۳ شد.